Чл. 1. Настоящите общи условия са предназначени за регулиране на отношенията между „ГРИИН ТЕРМ БГ“ ООД, ЕИК 202554737, със седалище и адрес на управление: гр. София, р-н Триадица, ж.к. Гоце Делчев, бл. 251, вх. Д, ап. 116 („Доставчик“), и ползвателите на уебсайта, електронния магазин и другите услуги и съдържание, предоставяни и намиращи се на домейн https://greentherm.bg/ и неговите поддомейни (домейнът наричан по-долу „Сайтът“, а ползвателите – „Ползватели“ или „вие“, „ваши“, както е приложимо), включително сключването на договор за покупко-продажба и доставка на стоки.
Моля, прочетете внимателно тези условия, преди да използвате услугите или съдържанието, предоставено чрез Сайта.
Настоящите условия представляват обвързващо правно споразумение между вас (и всяко друго лице, от името на което приемате тези условия) и Доставчика (всеки поотделно „страна“ и заедно „страните“). Използването на Сайта е предмет на настоящите условия.
Общите условия определят правилата, при спазването на които Ползвател може да използва Сайта и неговото съдържание, в случаите когато не е налично друго валидно споразумение между него и Доставчика.
ЧРЕЗ ДОСТЪП И ИЗПОЛЗВАНЕ НА САЙТА (ВКЛЮЧИТЕЛНО СЪДЪРЖАНИЕТО МУ) ВИЕ СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ С УСЛОВИЯТА, КОИТО СЛЕДВАТ, КАКТО И С ВСИЧКИ ПОЛИТИКИ, КОИТО МОГАТ ДА БЪДАТ ДОБАВЕНИ КЪМ ТЯХ, ВКЛЮЧИТЕЛНО, НО НЕ САМО ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ, И С ВСИЧКИ ПРОМЕНИ, НА КОИТО МОГАТ ДА БЪДАТ ПРЕДМЕТ. АКО НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ С ТЕЗИ УСЛОВИЯ, ИЛИ НЕ ИСКАТЕ ДА БЪДЕТЕ ОБВЪРЗАНИ ОТ ТЯХ, НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ САЙТА И ПРОДУКТИТЕ И УСЛУГИТЕ, ПРЕДОСТАВЯНИ ЧРЕЗ НЕГО.
Ползвателят се задължава да предоставя верни и актуални данни при извършване на поръчка по описаните в настоящите условия методи, както и своевременно да актуализира данните, посочени в поръчката си, при тяхната промяна.
Чл. 2. Информация, предоставяна съгласно Закона за електронната търговия и Закона за защита на потребителите:
Освен комуникацията по телефон, електронна поща и чрез формата за контакт на Сайта, Доставчикът предоставя възможност за онлайн комуникация с Ползвателите и Ползвателите-потребители и по следните канали:
(1) Комисия за защита на личните данни
Адрес: гр. София, ул. Проф. Цветан Лазаров № 2,
тел.: (02) 940 20 46
факс: (02) 940 36 40
Email: kzld@government.bg, kzld@cpdp.bg
Уеб сайт: www.cpdp.bg
(2) Комисия за защита на потребителите
Адрес: 1000 гр. София, пл. Славейков № 4А, ет. 3, 4 и 6,
тел.: 02 / 980 25 24
факс: 02 / 988 42 18
гореща линия: 0700 111 22
Уеб сайт: www.kzp.bg
Чл. 3. Сайтът e каталог и платформа за електронна търговия, достъпни на уеб адрес https://greentherm.bg/, чрез която Ползвателите имат възможност да сключват договори за покупко-продажба и доставка на предлаганите от Доставчика в Сайта стоки, включително следното:
Чл. 4. Доставчикът организира доставянето на стоките и гарантира правата на Ползвателите, предвидени в закона, в рамките на добросъвестността, възприетите в практиката, потребителското или търговското право, критерии и условия.
Чл. 5. (1) Ползвателите сключват с Доставчика договор за покупко-продажба на стоките, предлагани на Сайта.
(2) По силата на сключения с даден Ползвател договор за покупко-продажба на стоки, Доставчикът се задължава да организира доставката и прехвърлянето на собствеността върху Потребителя на избраните от последния, чрез Сайта, стоки. Ползвателите имат право да поправят грешки при въвеждането на информация не по-късно от отправяне на изявлението за сключване на договора.
Чл. 6. (1) Ползвателят и Доставчикът се съгласяват, че всички изявления помежду им, във връзка със сключването и изпълнението на договора за покупко-продажба, могат да бъдат извършвани по електронен път и чрез електронни изявления по смисъла на Закона за електронния документ и електронния подпис и чл. 11 от Закона за електронната търговия. Доставчикът и Ползвателят се съгласяват, че електронната комуникация помежду им има силата на саморъчен подпис в отношенията между тях.
(2) С попълване на данните си във формата за контакт, отбелязване на отметката „Запознат съм Общите условия и Политиката за поверителност на сайта и ги приемам“ и натискане на бутона „Изпрати“, Ползвателят декларира, че е запознат с тези общи условия, съгласен е с тяхното съдържание и се задължава безусловно да ги спазва.
Чл. 7. Доставчикът уточнява, че:
1. Изображенията (статични/динамични презентации и т.н.) на продуктите имат информативен характер и е възможно доставените продукти да се различават от изобразените, поради технически грешки, промяна на характеристиките, дизайна или ревизията им. Доставчикът не носи отговорност за такива несъответствия. Актуална информация за всяка от стоките е налична на интернет страницата на нейния производител. Ползвателят е длъжен да провери на интернет страницата на съответния производител какви са външният вид и габаритните размери на всеки продукт, ако тези характеристики имат съществено значение за него.
2. Характеристиките, описанията и цените на стоките на Сайта могат да съдържат грешки и да бъдат променяни по всяко време. Доставчикът не носи отговорност за такива несъответствия, но е длъжен да ги отстранява своевременно, ако такива му бъдат посочени от Ползвател.
Чл. 8. (1) Доставчикът си запазва правото да прави промени по Сайта, неговата структура и функции без предварително известяване на Ползвателите.
(2) Доставчикът не носи отговорност за каквито и да било грешки, които могат да се появят на Сайта, поради технически причини.
(3) Всички стоки, включително тези в промоция, се продават и доставят до изчерпване на наличните количества в склада на Доставчика, дори това да не е изрично отбелязано на Сайта.
Чл. 9. Възможно е Сайтът да съдържа линкове /връзки/ към други сайтове, като Доставчикът не носи отговорност за съдържанието и политиките на тези сайтове.
Чл. 10. Доставчикът не начислява допълнителни разходи за използване на средството за комуникация от разстояние за сключване на договора.
Чл. 11. (1) Ползвателят заявява желанието си да поръча и купи стока от каталога на Доставчика като направи поръчка по (i) телефона, (ii) по имейл или (iii) чрез използване на формата за контакт на Сайта („Поръчката“).
(2) Доставчикът ще изпрати уведомление до Клиента за регистриране на Поръчката в системата му, което няма смисъла на приемане, потвърждаване или поемане на ангажимент за изпълнението й. Това уведомление Доставчикът прави по електронен път (имейл) или по телефона.
(3) До момента на доставка Доставчикът може да откаже да изпълни частично и/или изцяло направена поръчка, когато доставката се окаже невъзможна по обективни причини, или поради пороци по закон в сключения договор, като предварително уведоми за това Ползвателя. В такива случаи Доставчикът е длъжен да възстанови платените от Ползвателя суми, ако има такива, без това да доведе до някакви допълнителни разходи за същия, след което договорът се счита прекратен и страните по него нямат други задължения една към друга.
(4) Договорът за покупко-продажба от разстояние между Доставчика и Ползвателя се смята за сключен към момента на получаването от страна на Ползвателя на електронната му поща на уведомление, че Продуктът от Поръчката може да бъде доставен.
Чл. 12. (1) Доставчикът и Ползвателите сключват отделни договори за покупко-продажба на стоките, заявени от Ползвателите, независимо че са избрани с едно електронно изявление и от един списък със стоки за покупка.
(2) Доставчикът може да организира заедно и едновременно доставката на поръчаните с отделните договори за покупко-продажба стоки.
(3) Правата на Ползвателите във връзка с доставените стоки се упражняват отделно за всеки договор за покупко-продажба. Упражняването на права във връзка с доставена стока не засяга и няма действие по отношение на договорите за покупко-продажба на другите стоки. В случай че Ползвател има качеството на потребител по смисъла на Закона за защита на потребителите, упражняването на право на отказ от договора за покупко-продажба на определена стока не засяга договорите за покупко-продажба на другите стоки, доставени на Ползвателя.
Чл. 13. При упражняване на правата си по договора за покупко-продажба Ползвателят е задължен да посочва точно и недвусмислено договора и стоката, по отношение, на които упражнява правата.
Чл. 14. В случай, че се наложи промяна в сроковете за доставка или в съдържанието на направена Поръчка или в други условия по договора, служител на Доставчика се свързва с Ползвателя по телефон или имейл, за да го уведоми. В такъв случай Ползвателят има право да се откаже от договора или да потвърди Поръчката. И в двата случая Доставчикът не носи отговорност за вреди извън отговорността за връщане на заплатените по Поръчката суми.
Чл. 15. Всички цени, обявени на Сайта, са в български лева и с включен данък добавена стойност, както и всички други данъци и такси, предвидени в действащото законодателство.
Чл. 16. (1) Плащане на поръчаните стоки се извършва авансово преди извършване на доставка и само по банков път.
(2) Доставчикът изпраща проформа фактура за съответното плащане с потвърждението по чл. 11 (4) по-горе. Цялата дължима сума по проформа фактурата трябва да бъде заплатена в срок до 5 работни дни след получаване на проформата, в противен случай поръчката ще бъде автоматично анулирана, а договорът – прекратен.
Чл. 17. (1) Доставчикът издава фактура за всяко плащане по Поръчка, чрез която Ползвателят си е купил стока, предлагана на Сайта. Клиентът е съгласен да получава такава фактура по електронен път чрез изпращане на електронния адрес, който е дал при извършване на Поръчката.
(2) Доставчикът ще издаде фактурата за поръчаните стоки въз основа на информацията, предоставена от Ползвателя. Ползвателят е длъжен да предостави цялата необходима информация за издаването на фактурата в съответствие с действащото българско законодателство, като е длъжен да подсигури, че тя е пълна, точна и вярна.
Чл. 18. Срокът за доставка на Стоки, които са налични в складовете на Доставчика, е между 2 и 7 работни дни. По отношение на Стоки, които не са налични в складовете на Доставчика, служител на последния, ще се свърже с Ползвателя, за да уточнят срока за доставка, който зависи от срока за доставката до складовете на Доставчика от вносителя на дадения продукт. В случай че Ползвател не е доволен от предложения му срок за доставка, той може едностранно да прекрати договора между него и Доставчика преди да е извършил плащане, като направи изявление за това чрез изпращане на имейл до Доставчика.
Чл. 19. (1) Доставчикът доставя поръчаните онлайн стоки само на територията на Република България чрез куриерска фирма, на посочен от Ползвателя адрес или до посочен от Ползвателя офис на куриерската фирма.
(2) Разходите за доставка са изцяло за сметка на Ползвателя и се изчисляват по стандартните тарифи на куриерската фирма. Можете да проверите вероятните преки разходи за доставка на някои от най-често използваните от нас куриерски фирми на следните линкове:
СПИДИ – https://www.speedy.bg/priceList/
ЕКОНТ – https://www.econt.com/services/shipment-price
Точният размер на разхода за доставка ще бъде посочен в проформа фактурата по чл. 16 (2) по-горе.
Чл. 20. Правилата на настоящия раздел VII от тези общи условия се прилагат спрямо Ползватели, за които според данните, посочени за сключване на договора за покупко-продажба, може да се направи извод, че са потребители по смисъла на Закона за защита на потребителите, Закона за електронната търговия и/или на Директива 2011/83/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 25-ти октомври 2011 г . („Ползвател-потребител“).
Чл. 21. (1) Основните характеристики на стоките, предлагани от Доставчика в Сайта са определени в профила на всяка стока в Сайта.
(2) Цената на стоките е посочена в профила на съответната стока на Сайта и е с включени всички данъци и такси, които се дължат по закон.
(3) Начините на плащане, доставка и изпълнение на договора се определят в настоящите общи условия и информацията, предоставена на Ползвателя-потребител посредством механизмите в Сайта.
(4) Информацията, предоставяна на Ползвателите-потребители по този член е актуална към момента на визуализацията ѝ в Сайта, преди сключването на договора за покупко-продажба.
(5) Ползвателите се съгласяват, че цялата изискуема от Закона за защита на потребителите информация може да бъде предоставяна чрез Сайта или по електронна поща.
Чл. 22. Ползвателят-потребител изрично се съгласява, че Доставчикът има право да приема авансово плащане за сключените с Ползвателя-потребител договори за покупко-продажба на стоки и тяхната доставка.
Чл. 23. (1) Ползвателят-потребител има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор или да иска замяна в срок от 14 дни, считано от датата на доставка, чрез единния формуляр за отказ от договора, достъпен на сайта тук и в Приложение № 1 към тези общи условия или по друг подходящ начин. Информация за упражняване на правото на отказ е достъпна на Сайта в раздел Условия за връщане и замяна и в Приложение № 2 към тези общи условия.
(2) Правото на отказ или замяна по ал. 1 не се прилага в следните случаи:
(3) Когато Доставчикът не e изпълнил задълженията си за предоставяне на информация, определена в Закона за защита на потребителите, Ползвателят-потребител има право да се откаже от сключения договор в срок до една година и 14 дни, считано от датата на получаване на стоката. Когато информацията е предоставена на Ползвателя-потребител в рамките на срока за отказ, същият започва да тече от датата на предоставянето й. Ползвателят-потребител има право да отправи изявлението за отказ по този член директно пред Доставчика чрез единния формуляр за отказ от договора, достъпен на Сайта и в Приложение № 1 към тези общи условия.
(4) Когато Ползвателят-потребител е упражнил правото си на отказ от договора от разстояние или от договора извън търговския обект, Доставчикът възстановява всички суми, получени от Ползвателя-потребител, включително разходите за доставка, без неоправдано забавяне и не по-късно от 14 дни, считано от датата, на която е бил уведомен за решението на потребителя да се откаже от договора. Доставчикът възстановява получените суми, като използва същото платежно средство, използвано от Ползвателя-потребител при първоначалната трансакция, освен ако Ползвателят-потребител е изразил изричното си съгласие за използване на друго платежно средство и при условие че това не е свързано с разходи за Ползвателя-потребител.
(5) При упражняване на правото на отказ, разходите за връщане на доставените стоки се приспадат от сумите за възстановяване по ал. 4, освен в случаите, когато Ползвателят-потребител организира сам и за своя сметка връщането на стоките. Доставчикът няма задължение да възстанови допълнителните разходи за доставка на стоките, когато Ползвателят-потребител изрично е избрал начин на доставяне на стоките, различен от най-евтиния вид стандартна доставка, предлагана от Доставчика.
(6) Ползвателят-потребител се задължава да съхранява получените от Доставчика стоки и да осигури запазването на тяхното качество и безопасност по време на срока по ал. 1.
(7) Когато Доставчикът не е предложил да прибере стоките сам, той може да задържи плащането на сумите на Ползвателя-потребител, докато не получи стоките или докато Ползвателят-потребител не представи доказателство, че е изпратил стоките обратно, в зависимост от това, кое от двете се е случило по-рано.
(8) Независимо от горните хипотези, Ползвателят-потребител се задължава да върне стоката в търговски вид, който позволява последващата й продажба, освен ако разопаковането на стоката води до очевидно нарушаване на търговския вид на стоката, като но не само разрушима кутия, херметически опаковки и други сходни случаи. В случай на нарушен търговски вид на стоката, Доставчикът има право по своя преценка да откаже да приеме отказ от договора или да начисли на Ползвателя-потребител разходи за възстановяване на стоката в търговски вид.
(9) В случай на упражняване на правото на отказ по този член, счита се че Ползвателят-потребител е упражнил и право на отказ по отношение на бонус съдържанието, принадлежащо към стоката.
Чл. 24. (1) Срокът на доставка на стоката е определен за всяка стока поотделно при сключване на договора с Ползвателя-потребител чрез Сайта.
(2) Ако Доставчикът не може да изпълни договора поради това, че не разполага с поръчаните стоки, той е длъжен да уведоми за това Потребителя и да възстанови платените от него суми.
Чл. 25. Доставчикът се задължава да спазва всички изисквания, установени в българското законодателство относно етикетирането, рекламата и продажбата на предлаганите от него стоки.
Чл. 26. (1) Стоките, които Доставчикът предлага, са с гаранция за съответствие, съгласно действащото законодателство и гаранционната политика на съответния производител и/или дистрибутор, за тези Ползватели, които са потребители по смисъла на Закона за защита на потребителите.
(2) Извън гаранцията за съответствие по предходната разпоредба, стоките може да притежават и допълнителна търговска гаранция. В тези случаи информация за нея се съдържа в описанието на стоката на Сайта и в гаранционната карта, съпътстваща стоката, в която присъстват и точните условия на гаранцията. Наличието на такава търговска гаранция не ограничава законовата гаранция за съответствие на закупените стоки с договора за продажба по смисъла на Закона за защита на потребителите. Независимо от търговската гаранция продавачът отговаря за липсата на съответствие на потребителската стока с договора за продажба съгласно гаранцията по чл.112-115 от ЗЗП.
(3) Гаранционният срок на стоката започва да тече от датата на продажба.
(4) Гаранционните карти могат да бъдат издадени от Доставчика или директно от производителя.
(5) Стоки, разполагащи с гаранционна карта, издадена от производителя, се обслужват от собствените им сервизни мрежи в рамките на гаранционния период. Сервизните мрежи, оторизирани от производителя, поемат цялата гаранционна отговорност за стоката, при посочени от тях условия. Контактите, адресите и телефоните на тези сервизи са посочени на оригиналната гаранционна карта. При дефект, възникнал в гаранционния период, Ползвателят се обръща към сервиза на телефоните, посочени в гаранционната карта. Детайлите по решаване на гаранционни случаи се определят от съответния производител и неговата сервизна политика.
(6) Стоки, разполагащи с гаранционна карта, издадена от Доставчика, се обслужват от Сервизния център на Доставчика. Стоките трябва да са с всички документи за покупка – гаранционна карта, копие на платежния документ или фактура, подробно описание на проблема. Процедурата за предоставяне на гаранционно обслужване е следната: [•]
(7) Гаранционните карти, издадени от Доставчика, може да се изпращат на хартиен носител, заедно с поръчаната стока или в електронен формат на посочения от Ползвателя имейл адрес.
Чл. 27. В случай, че Ползвател получи стока без гаранционна карта, документ за покупка или друг проблем е длъжен да сигнализира на телефони: [•] или на имейл адрес: [•]в срок до 48 часа от получаването на стоката. В случай, че Ползвателят не уведоми Доставчика за липсата на гаранционната карта или други документи в този срок, ще се счита, че такива са били предоставени от Доставчика.
Чл. 28. Ползвателят е длъжен да предоставя актуални данни и да ги преглежда преди всяка поръчка, защото Доставчикът ще ги използва при попълването и издаването на гаранционните карти и други документи. Доставчикът няма да преиздава гаранционни карти, издадени въз основа на грешни или стари данни, които Ползвателят не е актуализирал или коригирал, което ще доведе до отпадане на гаранцията за съответните стоки.
Чл. 29. (1) Доставчикът може да организира доставката и предаването на стоката на Потребителя от съответен куриер в определения при сключването на договора срок.
(2) Ако срокът по ал. 1 не е изрично уговорен между страните при сключването на договора, Доставчикът организира доставката и предаването в разумен срок.
Чл. 30. (1) Потребителят трябва да прегледа стоката в момента на доставката и предаването и ако не отговаря на изискванията да уведоми за това незабавно Доставчика.
(2) Ако Потребителят не уведоми Доставчика съгласно ал. 1 стоката се смята за одобрена като съответстваща на изискванията, освен за скрити недостатъци.
Чл. 31. Доставчикът не се задължава да осигури необходимия сервиз за стоката.
Чл. 32. За неуредените в този раздел случаи се прилагат правилата търговската продажба, определени в Търговския закон и Закона защита на потребителите.
Чл. 33. (1) Събирането, съхранението и обработването на лични данни се осъществява съобразно Политиката за поверителност на личните данни, която можете да достъпите тук.
(2) Въведените от Ползвателите лични данни са обект на защита по Закона за защита на личните данни и Общия регламент 2016/679 като Доставчикът ги обработва за целите и в сроковете, предвидени в Политиката за поверителност на личните данни.
Чл. 34. Във всеки момент, Доставчикът има право да изисква от Ползвателите да се легитимира и да удостовери достоверността на всяко едно от обявените по време на извършване на поръчка в Сайта обстоятелства и лични данни.
Чл. 35. (1) Hacтoящитe oбщи ycлoвия мoгaт дa бъдaт измeняни oт Дocтaвчиĸa, зa ĸoeтo пocлeдният yвeдoмявa Πoлзвaтeлитe пo вeчe cĸлючeни дoгoвopи в 7-днeвeн cpoĸ oт нacтъпвaнeтo нa тoвa oбcтoятeлcтвo нa пocoчeн oт Πoлзвaтeля eлeĸтpoнeн aдpeс, а останалите Ползватели – чрез съобщение на Сайта.
(2) Доставчикът и Ползвателите се съгласяват, че всяко допълване и изменение на тези общи условия ще има действие спрямо Ползвателите в един от следните случаи:
А) след изричното му уведомяване от Доставчика и ако Ползвателят не заяви в предоставения му 7-дневен срок, че ги отхвърля; или
Б) след публикуването им на сайта на Доставчика и ако Ползвателят не заяви в 7-дневен срок от публикуването им, че ги отхвърля.
(3) Ползвателят се съгласява, че всички изявления на Доставчика, във връзка с изменението на тези общи условия ще бъдат изпращани на адреса на електронната поща, посочена от Ползвателя, при подаване на поръчка или при изпращане на запитване. Потребителят се съгласява, че електронните писма, изпратени по реда на този член не е необходимо да бъдат подписани с електронен подпис, за да имат действие спрямо него.
Чл. 26. Доставчикът публикува актуалните общи условия на адрес _________.
Чл. 37. Настоящите общи условия и договора на Ползвателя с Доставчика се прекратяват в следните случаи:
Чл. 38. Доставчикът има право по свое усмотрение, без да отправя предизвестие и без да дължи обезщетение, да прекрати едностранно договора, в случай че установи, че Ползвателят използва Сайта в нарушение на настоящите общи условия, законодателството в Република България, общоприетите нравствени норми или общоприетите правила и практика в електронната търговия.
Чл. 39. Потребителят се задължава да обезщети и да освободи от отговорност Доставчика при съдебни искове и други претенции на трети лица (независимо дали са основателни или не), за всички щети и разходи (в това число адвокатски хонорари и съдебни разноски), произтичащи от или във връзка с (1) неизпълнение на някое от задълженията по този договор, (2) нарушение на авторски, продуцентски, права на излъчване или други права върху интелектуалната или индустриална собственост, (3) неправомерно прехвърляне на други лица на правата, предоставени на Ползвателя, за срока и при условията на договора и (4) невярно деклариране наличието или отсъствието на качеството потребител по смисъла на Закона за защита на потребителите.
Чл. 40. Доставчикът не носи отговорност в случай на непреодолима сила, случайни събития, проблеми в Интернет, технически или други обективни причини, включително и разпореждания на компетентните държавни органи, които са извън контрола на Доставчика.
Чл. 41. (1) Доставчикът не носи отговорност за вреди, причинени от Ползвателя на трети лица.
(2) Доставчикът не носи отговорност за имуществени или неимуществени вреди, изразяващи се в пропуснати ползи или претърпени вреди, причинени на Ползвателя в процеса на използване или неизползване на Сайта и сключване на договори за покупко-продажба с Доставчика.
(3) Доставчикът не носи отговорност за времето, през което платформата не е била достъпна поради непреодолима сила или други технически причини, като липса на интернет връзка и т.н.
(4) Доставчикът не носи отговорност за вреди от коментари, мнения и публикации под продуктите, новините и статиите в Сайта.
Чл. 42. (1) Доставчикът не носи отговорност в случай на преодоляване на мерките за сигурност на техническото оборудване и от това последва загуба на информация, разпространение на информация, достъп до информация, ограничаване на достъп до информация и други сходни последствия.
(2) Доставчикът не носи отговорност в случай на сключване на договор за покупко-продажба, предоставяне на достъп до информация, загуба или промяна на данни, настъпили вследствие на фалшива легитимация на трето лице, което се представя за Потребител, ако от обстоятелствата може да се съди, че това лице е Ползвателя.
Чл. 43 Във всички останали случаи отговорността на Продавача е ограничена максимум до стойността на поръчаната и платена стока.
Чл. 44. (1) Ползвателите-потребители могат да използват Европейската платформа за онлайн решаване на спорове (ОРС), достъпна на http://ec.europa.eu/odr, която позволява на потребителите и търговците в ЕС да уреждат възникналите споровете помежду си. Консолидираният списък на признатите органи за АРС на държавите – членки на Европейския съюз може да намерите на https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.adr.show.
(2) Алтернативното решаване на спорове /АРС/ между потребители и търговци представлява извънсъдебно помирително производство на доброволен принцип.
(3) Общите помирителни комисии съдействат за постигането на споразумение между потребители и търговци при спорове за договори за продажба на стоки и предоставяне на услуги. Компетентна да решава спорове между Доставчика и Ползвател-потребител е Обща Помирителна комисия със седалище гр. София.
Чл. 45. (1) Ползвателят и Доставчикът се задължават да защитават взаимно своите права и законни интереси, както и да пазят търговските си тайни, станали тяхно достояние в процеса на изпълнение договора и тези общи условия.
(2) Ползвателят и Доставчикът се задължават по време и след изтичане на периода на договора да не правят публично достояние писмена или устна кореспонденция проведена между тях. За публично достояние може да се смята публикуването на кореспонденция в печатни и електронни медии, интернет форуми, лични или публични уеб сайтове, социални мрежи и др.
Чл. 46. В случай на противоречие между тези общи условия и уговорки в специален договор между Доставчика и Ползвателя, с предимство се прилагат клаузите на специалния договор.
Чл. 47. Евентуалната недействителност на някоя от разпоредбите на тези общи условия няма да води до недействителност на целия договор.
Чл. 48. За неуредените в тези общи условия въпроси, свързани с изпълнението и тълкуването им, се прилагат законите на Република България.
Чл. 49. Настоящите общи условия влизат в сила за всички Ползватели на Сайта.
Този уебсайт използва бисквитки, за да подобри вашето изживяване.
Използвайки го, вие се съгласявате с нашата Политика за поверителност.